Miks on sügisene väetamine vajalik?

Sügis on peagi käes ja aeg teha algust sügiseste aiatöödega, sh anda taimedele lisajõudu talve üleelamiseks. Sügisene väetamine tugevdab taimede juurestikku, pannes sellega aluse kiirele tärkamisele kevadel

Sügis
Muru väetamine sügisel

Muru väetamine sügisel

Muru sügiseseks väetamiseks on parim aeg september. Muru on toibumas pikast kuumast suvest ja võib osaliselt alles põuast taastuda. Väetamine aitab juurtel enne talve tulekut kasvada, mistõttu muutub muru kevadel kiiremini roheliseks ning on haigustekitajate ja heitliku talveilma suhtes vastupidavam.

Sügisväetis murule

Meie tootevalikus olev muru sügisväetis sisaldab vähem lämmastikku ja rohkem kaaliumit ning on sügisel ette nähtud väiksemate külvinormide kasutamisel kaudse samblavastase toimega. Kui tahta sama väetist kasutada samblaeemaldusväetisena, tuleb kasutada kõrgemaid külvinorme, aga seda soovitame teha pigem kevadel.

Muru sügisväetis
Marjapõõsad

Puud ja põõsad

Sügis on ka suurepärane aeg põõsaste ja puude väetamiseks.  Sageli asuvad põõsad multšipeenardes, mis lagunedes lämmastikku kulutavad. Lisaks riisume igal sügisel peenardelt lehti, jättes taimed ilma toitainetest, mida lagunevad lehed looduslikult vabastavad. Seetõttu tuleb ka mitmeaastastele taimedele, puudele ja põõsastele sügisel lisa toitaineid anda.

Loodushoidlikud väetised

Samuti puudub Ecofertise loodushoidlike väetiste kasutamisel oht, et toitained sügisvihmadega pinnasest minema uhutaks. Meie tootevalikus on nii 100% BIO sügisväetis kui ka orgaanilis-mineraalne sügisväetis, millele on lisatud karbamiidlämmastikku.

Kokkuvõtteks: sügisväetamise põhieesmärk on juurte kasvu soodustamine. Tugevad juured tagavad tugevad ja külluslikult õitsevad taimed järgmisel kevadel.

Sügisväetised

Sügisväetised

Vaata sügisväetiste valikut
meie e-poest

Similar Posts